یک فرایند کسب و کار مجموعه‌ی هماهنگ، کامل و پویایی از فعالیت ‌های به‌هم مرتبط و در تعامل باهم است که ارزشی را به مشتری خود عرضه می‌دارد. یک فرایند کسب و کار بر روی تولید محصولات معینی متمرکز است. این موارد می‌توانند محصولات فیزیکی یا موارد کمتر ملموسی مانند خدمات باشند. در یک تعریف عمومی، «یک فرایند کسب و کار مجموعه‌ی معینی از فعالیت‌های کاری است که در زمان و مکان معین، با یک آغاز و پایان معلوم و ورودی‌ها و خروجی‌های کاملاً شفاف و روشن انجام‌شده و ساختاری را برای اقدام شکل می‌دهد.»
مدیریت فرایندهای کسب و کار رویکرد توانمندی برای بهبود عملکرد، خلق ارزش پیشنهادی برای مشتریان هدف و افرایش رضایت آنان در سازمان‌هاست. با وجود اقبال بالایی که در مورد مزایای شناخت فرایندها وجود دارد، بهبود فرایندهای کسب و کار همچنان یک هنر محسوب می‌شود تا یک علم، و نکات راهنمای موجود در این مبحث همچنان مبهم و ناقص است. تحقیقات دانشگاهی نیز تاکنون بیشتر متمرکز بر توصیف شیوه‌ی اجرا و پیاده‌سازی موفقیت‌آمیز بهبود فرایندهای کسب و کار بوده و اکثراً به تشریح وضعیت قبل و بعد از پیاده‌سازی بهبود می‌پردازند، ولی در مورد نحوه‌ی واقعی بهبود بخشیدن سخنی آورده نشده است. در مجموع می‌توان گفت که بدنه‌ی دانش موجود در زمینه‌ی بهبود فرایندهای کسب و کار، عموماً محدود به توصیفات سطح بالایی از نمونه‌های اجرایی است که قابلیت محدودی برای تعمیم به سایر سازمان‌ها دارند. بهبود فرایندهای کسب و کار، رویکرد سیستماتیکی است که به سازمان‌ها در دستیابی به تغییرات معینی در شیوه‌ی انجام کسب و کارشان برای نیل به اهداف از پیش تعیین‌شده کمک می‌کند. در این شرایط و با توجه به فقدان راهنماهای عملی برای بهبود فرایندهای کسب و کار با قابلیت پیاده‌سازی در محیط واقعی، پاسخگویی به نیازمندی اغلب سازمان‌ها مستلزم در اختیار داشتن تجربه و دانش عملی ناشی از نمونه‌های اجرایی است. شرکت درسا صنعت تهران با اتکا به نمونه تجربیات خود در این حوزه یکی از معدود شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی این خدمات است که توان برآورده ساختن این نیازمندی نزد مشتریان خود را دارا است. اصلی‌ترین منافع قابل دستیابی از به‌خدمت گرفتن این بسته‌ از خدمات شرکت درسا صنعت تهران را می‌توان در قالب موارد زیر خلاصه کرد:
تعریف معماری فرایندهای کسب و کار با اتکا به چارچوب ‌های مرجع تخصصی (با تمرکز بر بانکداری)
طراحی و اجرای نظام مدیریت فرایندهای کسب و کار
ارائه‌ی راهکارهای اجرایی مؤثر بر بهبود نظام مدیریت فرایندها
مستندسازی فرایندهای وضع موجود در کوتاه ‌ترین زمان ممکن با توجه به تجربیات زیاد در قالب‌ های زبانی استاندارد و به‌روز که برآورده‌ کننده‌ ی سریع نیازمندی‌ های فرایند مهندسی نرم‌ افزار نیز می‌باشد.
شناسایی سریع اقدامات زودبازده بهبود فرایندهای کسب و کار برای ایجاد تعهد و شور و اشتیاق سازمانی
اتخاذ رویکردهای راهبردی و عملیاتی بهبود فرایندهای کسب و کار برای ایجاد یکپارچگی میان اقدامات و ابتکارات بهبود در سازمان
شناسایی نیازمندی‌های نرم‌افزاری بهبود فرایندهای کسب و کار و تدوین طرح توجیهی بهبود فرایندهای کسب و کار از منظر نرم‌افزارهای کاربردی

 

درسا صنعت تهران- شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران- درسا صنعت- درسا- گروه اقتصادی درسا صنعت- دریک آنلاین- ماهنامه اقتصادی دریک- دریک- دریک- دریک- سایت کارآموز یاب- تیگراد- تیگراد – تامین مال همتا به همتا- درسا صنعت- درسا صنعت تهران- طرح توجیهی- طرح کسب و کار- شرکت تخصصی طرح کسب و کار

اجرا شده توسط: همیار وردپرس